Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Седумнаесеттата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Ве известуваме дека Седумнаесеттата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода ќе се одржи на 14 ноември 2018 година, среда, со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

1.Предлог-Одлука за поништување на Одлуката за измена и дополнување на Буџетот на Општина Кисела Вода за 2018 година;

2.Предлог-Одлука за измена и дополнување на Буџетот на Општина Кисела Вода за 2018 година;

3.Советнички прашања;

Седницата ќе се одржи во Големата сала за седници во барака број 7.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес во Кисела Вода по повод Светскиот ден на дијабетесот ќе се игра женска одбојка https://t.co/MO5g5lRH5o
4hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Денес една улица во Драчево без струја https://t.co/eUL8otDxg1
10hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода во соработка со Волонтерски Центар - Скопје ја подигнува јавната свест за почиста животна среди… https://t.co/EEzqnfaSTO