Утре во Кисела Вода ќе се игра женско кошаркарско дерби

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во рамки на 12 - коло од Првата лига жени утре сениорките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода на домашен терен ќе им се спротивстават на девојките на ЖКК „Работнички“.

Овој натпревар кој е прв во вториот дел од првенството ќе се одигра во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток во 17:00 часот. Влезот за љубителите на спортот е бесплатен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода жали за загинатите во вчерашната сообраќајна несреќа. Овие тешки денови никогаш да не се повтор… https://t.co/wg7w6qlfyA
O_KiselaVoda Функционирањето на „Црвениот крст“ претставено во Општина Кисела Вода https://t.co/ZLuxPeOqoh
O_KiselaVoda КК „Ангели“ забележа две победи https://t.co/WD9azoVn31