КК „Ангели“ забележа две победи

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Кошаркарите на КК „Ангели“ од Кисела Вода одиграа два победнички натпревари.

Сениорите убедливо ја победија екипата на КК „Гостивар“, со резултат 109:51. Со оваа победа тие се задржаа на првото место во втората македонска лига. Додека младинците го надиграа тимот на КК „Куманово“, со резултат 75:71.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ собраа 30 тони кабаст отпад и електронска опрема https://t.co/HWUSpfKZaK
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Голема еколошка акција се спроведе во Кисела Вода https://t.co/jzhPIsPtgD
O_KiselaVoda Во организација на Сојузот за училишен спорт на Општина Кисела Вода се одиграа финалните кошаркарски натпревари https://t.co/ykOVQLsRmx