Функционирањето на „Црвен крст“ претставено во Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во големата сала на Општина Кисела Вода се одржа предавање за функционирањето на „Црвениот крст “.

Долгогодишниот член и волонтер на „Црвен крст“ - Скопје Димче Миланов дел од вработените во Општината ги запознаа со целите и активностите на организацијата од нејзиното формирање па се досега.

На предавањето кое беше информативно присутните имаа  можност да добијат одговори на прашањата за кои се интересираа, а воедно даваа предлози за подобрување на работењето на организацијата.  

Изминатиов период Општина Кисела Вода во соработка со „Црвениот крст“ има спроведно повеќе успешни крводарителски акции, кампањи и проекти.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Голема еколошка акција се спроведе во Кисела Вода https://t.co/jzhPIsPtgD
4hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во организација на Сојузот за училишен спорт на Општина Кисела Вода се одиграа финалните кошаркарски натпревари https://t.co/ykOVQLsRmx
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ги поканува своите жители на еколошкиот настан “Биди дел од чиста иднина” https://t.co/VNgbZvP8qY