Општина Кисела Вода жали за загинатите во вчерашната сообраќајна несреќа. Овие тешки денови никогаш да не се повторат

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски изразува жалење и сочуство до семејствата и блиските на загинатите во тешката автобуска сообраќајна несреќа која се случи вчера на автопатот Скопје – Тетово, кај Карпалак.

Градоначалникот Темелковски во овие тешки денови за нашата земја повикува на сплотеност и на сите повредени им посакува брзо и успешно закрепнување.  

Воедно по известувањето на Градската општа болница „8 Септември“ дека има ниски резерви од повеќето крвни групи, градоначалникот на Општина Кисела Вода ги повикува сите граѓани кои се во можност да даруваат крв со цел да ги спасат животите на повредените.

„Со цел да се превенира појава на повици за обезбедување на крв, Ве повикуваме да го направите своето дарување во ГОБ секој работен ден од 08.30 до 13.30 часот“, се вели во повикот Градската општа болница „8 Септември“.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Голема еколошка акција се спроведе во Кисела Вода https://t.co/jzhPIsPtgD
3hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во организација на Сојузот за училишен спорт на Општина Кисела Вода се одиграа финалните кошаркарски натпревари https://t.co/ykOVQLsRmx
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ги поканува своите жители на еколошкиот настан “Биди дел од чиста иднина” https://t.co/VNgbZvP8qY