КК „Ангели“ убедливо го победи „ТНТ - Ѓорче Петров“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Кошаркарите на КК „Ангели“ од Кисела Вода на домашен терен ја надиграа екипата на „ТНТ - Ѓорче Петров“, со резултат 90:71.

Со оваа убедлива победа „Ангели“ се задржаа на првото место на табелата во втората сениорска лига. Најефикасен играч за клубот од Кисела Вода беше Христијан Ристов со постигнати 28 поени. Екипата на „Ангели“ следниот натпревар го игра против КК „Спорт тим - Неготино“.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q