Утре и задутре во Кисела Вода ќе се собира кабаст отпад

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ во четврток и петок кабаст отпад и електронска опрема ќе собираат во УЗ Драчево, МЗ Драчево и МЗ Подстаница.

Во истите урбани заедници, Општината ќе спроведе акција за расчистување на сметот на јавните површини кои се во нејзина надлежност. Во исто време ќе се средуваат детските игралишта, а ќе се кастрат и исушените гранки на дрвјата и грмушките.

Локалната самоуправа апелира до граѓаните кабастиот отпад да го одложуваат до 11:00 часот пред своите домови, на улиците, но пред се потребно е да се внимава истиот да не го попречува движењето на возилата и пешаците. После опредленото време и датум забрането е одлагање на отпад.

Минатата седмица во Црниче и Пржино собрани беа 7 тони кабаст отпад.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q