Општина Кисела Вода ги обновува детските и спортски игралишта на својата територија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода изврши целосна реконструкција на повеќе детски и спортски  игралишта на својата територија.

Досега реконструирани се игралиштата во: МЗ Подстаница, УЗ Драчево, МЗ Драчево, МЗ Пинтија и УЗ Кисела Вода. Во дел од нив покрај санацијата на постоечките реквизити поставена е нова урбана опрема и нови лулашки за деца.

Во моментов во тек се активности за фарбање на реквизитите на детското игралиште и урбаната опрема до Средното економско – правно училиште, „Васил Антевски - Дрен“.

Локалната самоуправа во периодот што следува ќе изврши целосна обнова на сите детски и спортски игралишта. Општината апелира до граѓаните за одговорно однесување, за зачувување на урбаната опрема и омилените игралишта на најмладите.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q