Во сабота започнува културното лето на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во сабота, 17.08.2019 год, на Три круши во селото Драчево, започнува културното лето на Општина Кисела Вода.

Се до 31 август, жителите на Општина Кисела Вода ќе имаат можност да уживаат во музичките изведби на бројни популарни изведувачи како Ефто Пупиновски, Дани Димитровска, Бени Шаќири, КУД Китка, Анастасија Петреска, Сузана Спасовска, група Биоритам, Миле Кузмановски, Силви Бенд, Александар Митевски заедно со Драган Спасов Дац, Кристина Арнаудова, Мики Јовановски Џафер, Искра Трпева, Ѓоко Таневски...  Сите настани започнуваат во 20 часот, а ќе се одвиваат на повеќе локации. Свеченото отворање е на Три Круши во селото Драчево, а музички случувања ќе има и во паркот Шопен, како и во паркот Македонија.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во Пинтија се асфалтираат улици и се гради атмосферска канализација https://t.co/1hbc721C4R
O_KiselaVoda Градоначалниот Филип Темелковски другаруваше со дечињата од Државното училиште за деца и младинци со оштетен вид „Д… https://t.co/RfOoAFtPHj
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 700 багреми покрај патот кон Теферич https://t.co/1rXwo3TmXp