Децата од Драчево добија ново мултифункционално детско игралиште

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода изгради ново мултифункционално детско игралиште во дворот на ООУ „Кузман Шапкарев“ во Драчево.

Игралиштето кое се простира на површина од 350 квадратни метри покрај различните реквизити за забава на најмладите уредно е и со нова урбана опрема, повеќе клупи и корпи за отпадоци.

Од почетокот на мандатот на градоначалникот Филип Темелковски во Кисела Вода обновени се сите стари детски игралишта, а изградени се и неколку нови.

Локалната самоуправа продолжува да работи во насока да обезбедува простор за дружба и психомоторен развој на децата.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa