Завршен потпорниот ѕид во Припор

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода ја заврши изградбата на потпорен ѕид на кракот 14 од улицата Христо Татарчев.

 

На подигнувањето на ѕидот кој има за цел да го спречи лизгањето на земјиштето во овој дел на Припор, работеше фирмата изведувач Баџак Инженеринг.

Истиот е во должина од 40 метри и различна висина. Следен чекор претставува уредувањето на земјиштето околу потпорниот ѕид, пред да започне следната фаза- реконструкција на оваа улица во должина од 800метри.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa