Нова монтажна гаража во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

 Општина Кисела Вода и Градоначалникот Филип Темелковски, со особено задоволство ве известува дека најавеното подобрување на сообраќајните решенија, во кои е опфатен и проблемот со паркирањето, отпочнува со реализација.

 

Во една од најкритичните точки во општината, во населеното место познато како Расадник, отпочнува изградба на нова монтажна гаража. Истата е проектирана со метална конструкција, на два ката, со површина од околу 1.500м2.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa