Градоначалникот Филип Темелковски потпиша Колективен договор со претседателот на Синдикалната организација-Кисела Вода и со претседателот на УПОЗ

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски со претседателот на Синдикалната организација-Кисела Вода, Александар Алексовски и со претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓаните на Република Северна Македонија – УПОЗ, Пецо Грујовски потпиша Колективен договор, од кој бенефит ќе имаат сите вработени во Општината.

Имено, договорот е потпишан врз основа на претходно потпишаниот договор помеѓу Владата на РСМ и УПОЗ, после точно 25 години.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa