Благодарница за Општина Кисела Вода за успешна соработка со полицијата

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Благодарница за успешната плодна соработка, доби градоначалникот на општина Кисела Вода Филип Темелковски од страна на командирот на ПСОН Кисела Вода Љупчо Ѓурчевски, по повод Денот на полицијата, 7 Мај.

Во просториите на Општината тие остварија средба на која дискутираа за досега сработеното, како и за она што во моментов е најактуелно, преземените заеднички чекори за справување со ширењето на Корона вирусот и заштитата на граѓаните.

Градоначалникот Темелковски ја потенцираше својата подготвеност за понатамошна соработка, како и за планираните заеднички проекти со полицијата, со цел нејзино доближување до граѓаните и стекнување на поголема доверба во институциите на системот.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa