На крводарителската акција во Општина Кисела Вода собрани се 27 единици крв

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Денеска Црвениот крст, Институтот за тарнсфузиона медицина и Општина Кисела Вода успешно спроведоа крводарителска акција.

Голем број хумани граѓани, градоначалникот Филип Темелковски и општинската администрација со цел да спасат нечиј живот во салата на Советот на Општината даруваа крв.

Општина Кисела Вода и општинската организација на Црвениот крст-Кисела Вода двапати годишно организираат крводарителски акции. На акцијата беа собрани вкупно 27 единици крв.

Локалната самоуправа им благодари на сите крводарители кои спасија нечии животи.

 

 

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa