Општина Кисела Вода со Црвениот крст и полицијата спроведе акција за заштита од вирусот Ковид-19

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Филип Темелковски, волонтери од Општинската организација на Црвениот крст - Кисела Вода и полициски службеници од одделот за превенција при полициската станица Кисела Вода, вчера на најфреквентните локации, на граѓаните им поделија 500 заштитни маски, ракавици, и флаери со пораки за заштита од вирусот Ковид-19.

Општината благодарение на одличната соработка со Црвениот крст и припадниците на полицијата, досега во корист на граѓаните има спроведено повеќе активности.

За побрзо надминуваање на сегашната состојба со вирусот, уште еднаш потсетуваме за придржување до препораките на Владата.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa