Улицата „Дренак“ ќе остане без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека денеска од 10 часот без водоснабдување ќе останат корисниците од ул. „Дренак“.

Од ЈП „Водовод и Канализација соопштија дека прекинот ќе биде заради изведување на водоводен приклучок Ф-80мм на улицата „Дренак“ бр.16 и истиот ќе трае се до завршување на работните активности.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa