Патот кон излетничкото место „Три круши“ целосно е реконструиран и осветлен

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода по извршената реконструкција на патот кој води кон познатото излетничко место „Три круши“, лоцирано во селото Драчево, со поставување на 23 нови столба истиот целосно го осветли.

Неодамна, Општината во должина од 660 метри го асфалтираше патот, а на два краци кои водат до куќите на жителите, во должина од 220 метри постави павер елементи.

Со ова, на граѓаните им e овозможено лесно и безбедно да стигаат до своите домови, до црквата Св. Петка, а и до нивната омилена локација за пикник.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa