Населбата Црниче доби реконструирано детско игралиште

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода продолжува да ги подобрува условите за правилен развој на дечињата.

Во моментов, Општината привршува со работните активности за целосна реконструкција на детското игралиште во населбата Црниче. И во периодот што следува, активностите за безгрижно и среќно детство во Кисела Вода ќе продолжат.
Локалната самоуправа се надева дека наскоро, само со строго почитување на препораките кои ги даваат инфектолозите, вирусот Ковид-19 ќе биде победен и повторно детските игралишта ќе бидат полни со деца.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa