Утре без вода дел од Црниче и Припор

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По соопштение од ЈП „Водовод и канализација“, Општина Кисела Вода информира дека утре од 09 до 14 часот прекин на водоснабдувањето ќе има во дел од населбата Припор која се напојува преку резервоарот за прва зона. Прекинот ќе биде поради замена на затворач. Исто така, поради промена на затворач од Ф-80мм на ул.Црниче раскрсница со ул.Востаничка од 09:00 часот па се до санирање на дефектот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истите улици. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa