Бесплатна помош за стари и изнемоштени лица во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека една од нејзините партнерски невладини организации, социјалното претпријатие „Нега плус“ со поддршка од USAID North Macedonia во рамки на проектот Civic Engagement Project-North Macedonia, нуди бесплатна помош на стари и изнемоштени лица.

Сите заинтересирани лица на кои им е потребна помош при подготовка на храна, пазарање, одржување на хигиена во нивните домови, при пресоблекување и бањање, истата можат да ја побараат со јавување на тимот на „Нега плус“, на телефонскиот број 070 299 026.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa