Во МЗ „Каменик“ се поплочуваат улици

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода во месната заедница „Каменик“, со павер елементи во должина од 320 метри поплочува земјени улици.

Работните активности ќе се одвиваат до крајот на оваа седмица.

Општина Кисела Вода и во иднина ќе продолжи да ги подобрува условите за живот на граѓаните.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa