Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Општина Кисела Вода на месноста „Три круши“ направи детско игралиште и летниковец

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Отсега дечињата на жителите на селото Драчево, а и на посетителите на познатото излетничко место „Три круши“ ќе имаат големо катче за дружење, игра и забава. До игралиштето, направен е и летниковец во кој блиските на децата додека внимаваат на нив, во него ќе уживаат и ќе се дружат.

Неодамна, Општина Кисела Вода целосно го асфалтираше и го осветли патот кој води до „Три круши“ и до црквата „Св. Петка“.

Општината изминатиов период со цел да обезбеди правилен развој на децата, изгради нови детски игралишта, а инвестираше и во санација на постоечките.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa