Во Кисела Вода старите оштетени контејнери заменети се со нови

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По барање на Општина Кисела Вода, ЈП „Комунална хигиена“ на улиците: „Антон Попов“, „Народни херои“ и „Димо Хаџи Димов“, на местото на старите оштетени контејнери постави нови.

Покрај ова, работниците на јавното претпријатие извршија целосно расчистување на одложените отпадоци надвор од контејнерите, а го измија и асфалтот/павер елементите под и околу истите.

И по ова, Општината во соработка со Градот Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ ќе продолжи да создава чиста и зелена околина.

Локалната самоуправа апелира до сите граѓани, отпадот да не го одложуваат на јавните површини, туку во поставените контејнери.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa