Утре дел од Црниче без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека утре од 09:00 часот, без вода ќе останат корисниците од улиците „Црниче”, „Св.Наум Охридски” и „Востаничка”.

Од ЈП „Водовод и канализација” соопштија дека прекинот ќе биде поради поврзување на стара со нова водоводна мрежа Ф-150 мм., на улицата „Црниче”. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на работните активности.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa