Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

По соопштение од РЦУК, Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 12:00 до 15:30 часот без струја ќе останат корисниците од улицата „Благоја Гојан“, како и уличките кои водат до неа. Од 11:00 до 14:00 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од булеварот „Борис Трајковски“, подулица број 9 – објекти во близина на пругите кон Цементарница.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa