Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Табли со предупредување на изворите со небезбедна вода за пиење

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Табли со предупредување беа поставени на каптираните извори со небезбедна вода за пиење во Општина Кисела Вода.

 Согласно испитувањата направени од страна на ЈЗУ Центар за јавно здравје –Скопје, како овластена и акредитирана институција за испитување на здравствената безбедност на водата, општина Кисела Вода, ги известува жителите од ова подрачје дека неисправност на водата за пиење е утврдена на следните постоечки каптирани извори-јавни чешми на територија на општина Кисела Вода: јавната чешма кај врбите- Св. Руса, Драчево, каптиран извор-чешма во дворот на Св. Руса, јавната чешма на сред селото Драчево, чешмата во долот Усје, Бабина чешма во Припор и каптираниот извор во Установата за зависности.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa