Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Делегација од Општина Кисела Вода положи свежо цвеќе пред Споменикот на ослободителите на градот Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Делегација од Општина Кисела Вода сочинета од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, претседателот на Советот на општината Иван Живковски и советниците Светлана Колариќ и Иван Митровски, денес положи свежо цвеќе пред Споменикот на ослободителите на градот Скопје.

Во чест на Денот на ослободување на Скопје, 13 Ноември, тие се поклонија пред загинатите борци, посакувајќи во слобода да го градиме и развиваме нашиот град.

Во честитката што градоначалникот Ѓорѓиевски ја упати до граѓаните, тој вели:

-Нашиот главен град денес празнува 77 години ослободување од бугарскиот фашистички окупатор. Сеќавајќи се на минатото, се поклонуваме пред нашите предци, чие дело го славиме и чуваме. Ние и нашата генерација сме денешното Скопје, ние сме неговата сегашност. Ние ја градиме оваа негова приказна. Ќе дадеме се од себе на денешно Скопје да му дадеме нов, модерен лик, да го направиме град во кој ќе биде гордост да се живее. Нека биде тоа нашата борба за Скопје, нашиот влог во иднината!

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa