Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

,,Рајко“ - лидер на табелата во мал фудбал

Рејтинг на корисник:  / 33
НајлошоНајдобро 

Иако во новата сезона повеќе екипи ја најавија фаворитската улога во лигата во мал фудбал, сепак, по одиграните три кола, квалитетот е на страната на основците од ОУ “Рајко Жинзифов”. На трите средби избраниците на професорот Благоја Кечовски забележаа исто толку победи. Во третото коло во драчевското дерби, ,,Рајко“ го совлада  ,,Шапкарев“ со 3:0.  Во останатите средби се постигнаа следните резултати: ,,Партеније Зографски- Круме Кепески 1:4, Невена Георгиева Дуња – Кирил Пејчиновиќ 2:1.

Во одбојкарката лига, пак, избраничките на Ирена Рикаловска во втората средба ја забележаа втората победа. Овојпат ,,Св.Климент Охридски ја совлада екипата на ,,Партеније Зографски“ со 2:1 по сетови 14:25, 25:21 и 15.10). 

Четвртото предвидено коло од одбојкарката лига се игра утре (05.11. 2013), со почеток во 12.30 минути во спортската сала ,,Независна Македонија“,  а се  среќаваат: К. Кепески – Н.Г. Дуња, Р. Жинзифов – Св.К. Охридски, К. Шапкарев – К.Ј. Питу. Средбата П. Зографски – К. Пејчиновиќ е одложена по барање на ,,просветителите“, а ќе се одигра во дополнителен термин во текот на идната недела. Инаку, денеска со почеток во 12.30 часот во спортската сала ,,Независна Македонија“  се играат две  одложени средби од кошаркарската лига.

Интересно е дека и во оваа сезона натпреварите во училишниот спорт  изобилуваат со голема посетеност, а гледачите можат да уживаат во велемајсторските потези на талентите. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa