Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Градоначалникот Беличанец – Алексиќ ќе ги посети месните заедници Усје и Припор

Рејтинг на корисник:  / 2
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ со својот тим ги продолжуваат  посетите на месните и урбани заедници во општината. Согласно динамичниот план, утревечер (06.11.) општинските претставници ќе имаат средби со жителите на населените места Усје и Припор.

Први шанса да ги ислушаат проектите на општината и да ги презентираат комуналните проблеми со кои се соочуваат, ќе имаат жителите на Усје, кои во просториите на оваа месна заедница, со почеток во 18:30 часот ќе можат да присуствуваат на граѓанската средба.

Во 20:00 часот пак, раководниот тим од општината Кисела Вода ќе ја посети месната заедница во населбата Припор.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa