ankara escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twitterbursa escortmebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet giriş
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
“Зајакнување на општинските совети”: Граѓаните креираа 4 проектни концепти

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

“Зајакнување на општинските совети”: Граѓаните креираа 4 проектни концепти

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Денес во Големата сала на Општина Кисела Вода се одржа втората форумска сесија во рамките на проектот “Зајакнување на општинските совети” кој го спроведува УНДП во партнерство со Општина Кисела Вода.

 

На првата форумска сесија мнозинството граѓани, одлучи дека проектот кој ќе се реализира и ќе биде финансиран преку Швајцарската влада и Министерството за локална самоуправа, ќе биде од сферата на животната средина. На денешниот форум повторно имаше масовен одзив од страна на жителите кои одговорија на повикот на општина Кисела Вода за креирање на приоритетните проекти на тема животна средина. Преку свои идеи и повторно, преку конструктивна дискусија, беа креирани и претставени четири проектни концепти кои потоа, ќе прераснат во проекти. Работните групи ќе продолжат со активен ангажман, а следната форумска сесија е закажана за втората половина од овој месец. Дополнително, граѓаните изработија и препораки на други теми кои ќе бидат доставени до градоначалникот Ѓорѓиевски.

Транспарентното работење со вклученост на граѓаните, како носечки мотив на проектот “Зајакнување на општинските совети”, воедно е стратегиска насока на Општина Кисела Вода која градоначалникот Орце Ѓорѓиевски веќе две години интензивно ја спроведува во сите реализирани проекти.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости