Новости

Општина Кисела Вода утре слави роденден!

Рејтинг на корисник:  / 2

Со целодневна програма, утре, недела, 29.06.2014, општина Кисела Вода ќе го прослави својот 59ти роденден.  Случувањата започнуваат во 08:45 со доделување ваучери за новороденчињата од општината и награди за најуспешните основци од училиштата на територија на општина Кисела Вода од страна на градоначалникот Билјана Беличанец-Алексиќ . Во 10:30, во Големата сала, ќе се одржи свечена седница на Советот на општината, каде ќе бидат доделени благодарници за луѓето и компаниите кои во оваа година биле заслужни за афирмирањето на  оваа локална самуправа.

Повеќе: Општина Кисела Вода утре слави роденден!

Прекрасен концерт го отвори "Три Kруши 2014"

Рејтинг на корисник:  / 9

Најубавите македонски фолклорни рефрени, испеани од тројца врвни музичари поддржани од три професионални оркестри, вечерва одекнаа од локалитетот Три круши во село Драчево. Големиот концерт кој на едно место собра многубројна публика, беше првиот настан од овогодинешното, 9то по ред, издание на Културното лето на општина Кисела Вода “Три круши 2014”. Едномесечното културно доживување свечено го отвори градоначалникот на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ.

Повеќе: Прекрасен концерт го отвори "Три Kруши 2014"

Решена една четвртина од пристигнатите барања за легализација во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 1

Градоначалникот Билјана Беличанец-Алексиќ, денеска во Големата сала на општина Кисела Вода, додели нови 45 решенија за легализација на дивоизградени објекти. Со денешната легализација, бројот на решени предмети се искачи на 2835, што би значело дека досега се решени една четвртина од пристигнатите 11 874 барања за легализација.

Повеќе: Решена една четвртина од пристигнатите барања за легализација во општина Кисела Вода

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Утре, петок (27.06.2014), градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ, во големата сала на општината, со почеток во 11:00 часот ќе додели решенија за легализација на бесправно изградени објекти.

 

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот

Утревечер започнува Културно лето "Три Круши 2014"

Рејтинг на корисник:  / 2

Со голем концерт  на  Оркестарот на народни инструменти, Големиот народен оркестар  и оркестарот Чалгии, сите при МРТ, заедно со вокалните солисти Анастасија Петреска, Владимир Попоски и Елена Ѓеорѓиева, утре вечер, (петок, 27.06.2014) во 20 часот и 30 минути, на локацијата Три круши, започнува 9тото издание на Културното лето на општина Кисела Вода “Три круши 2014”.

Повеќе: Утревечер започнува Културно лето "Три Круши 2014"

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
7hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
9hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
13hreplyretweetfavorite