Новости

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Дваесет и четвртата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Дваесет и четвртата пленарна седница на 12 април  2019 година (петок) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

-Усвојување на Записникот од 23-тата пленарна седница

1.Нацрт на  Статутарна Одлука за измена и дополнување на Статутот на Општина Кисела Вода;

2.Предлог-Одлука за прогласување ерозивни подрачја и подрачја загрозени од ерозија во Општина Кисела Вода;

3.Предлог-Одлука за одобрување на Извештај за вкупниот договорен износ по доверители за финансирање на доспеани, а неплатени обврски до 30.09.2018 година;

4.Предлог-Одлука за измена и дополнување на Буџетот на Општина Кисела Вода за 2019 година;

5.Советнички  прашања;

Седницата ќе се одржи во големата сала за седници во барака бр. 7, Општина Кисела Вода.

Ученици од општинските основни училишта се запознаа со функционирањето на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Ученици од различни одделенија, од општинските основни училишта: „Круме Кепески“, „Кузман Шапкарев“ и „Рајко Жинзифов“, денеска имаа можност во просториите на Општина Кисела Вода да се запознаат со нејзиното функционирање.

Повеќе: Ученици од општинските основни училишта се запознаа со функционирањето на Општина Кисела Вода

Полуматуранти од ООУ „Кузман Шапкарев“ од Драчево се запознаа со работењето на графичката компанија БАТО & ДИВАЈН

Рејтинг на корисник:  / 2

Проектот на Општина Кисела Вода кој има за цел на деветоодделенците од општинските основни училишта да им помогне при изборот на идната професија продолжува да се одвива со посета на фирми кои егзистираат на територијата на општината.

Повеќе: Полуматуранти од ООУ „Кузман Шапкарев“ од Драчево се запознаа со работењето на графичката компанија БАТО & ДИВАЈН

Во урбаните заедници „Цветан Димов“ и „Бирарија“ ќе се собира кабаст отпад

Рејтинг на корисник:  / 0

Акцијата за собирање на кабаст отпад и електронска опрема која Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ ја спроведуваат заедно, утре и задутре продолжува во урбаните заедници: „Цветан Димов“ и „Бирарија“.

Повеќе: Во урбаните заедници „Цветан Димов“ и „Бирарија“ ќе се собира кабаст отпад

Во Домот на културата КВК во Општина Кисела Вода се одржа комеморација по повод трагичната смрт на поранешната градоначалничка Билјана Беличанец

Рејтинг на корисник:  / 0

Во новоизградениот Дом на културата КВК во Општина Кисела Вода се одржа комеморација по повод трагичната смрт на поранешната градоначалничка на Општината, Билјана Беличанец.

Повеќе: Во Домот на културата КВК во Општина Кисела Вода се одржа комеморација по повод трагичната смрт на поранешната градоначалничка Билјана Беличанец

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ собраа 30 тони кабаст отпад и електронска опрема https://t.co/HWUSpfKZaK
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Голема еколошка акција се спроведе во Кисела Вода https://t.co/jzhPIsPtgD
O_KiselaVoda Во организација на Сојузот за училишен спорт на Општина Кисела Вода се одиграа финалните кошаркарски натпревари https://t.co/ykOVQLsRmx