ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinogüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetMariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseojojobet1xbet girişbaywinbetparksekabetholiganbetmatadorbetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelermatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino sitelerijojobet güncel girişmeritkingbettiltholiganbet girişgrandpashabet girişjojobetbetturkeygrandpashabetbursa escort bayancasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobetjojobet güncel girişjojobet güncel girişgrandpashabetgrandpashabetjojobet güncel girişMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbetmadridbetjojobetjojobetcasibomcasibombetebet girişmariobet girişjojobetjojobetbetebetholiganbetBetwild GüncelJojobetholiganbetsuperbetinmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetBetturkeyjojobetjojobet güncel girişjojobetjojobetJojobetevden eve nakliyat ankaragaziantep escortgaziantep escortcasibommarsbahisholiganbetbahsegellunabetholiganbetromabetBahiscomjojobetjojobetmariobethacklinkmariobetmariobetholiganbetjojobetbetwildjojobet güncel girişjojobetbettiltsahabetpusulabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Поставен камен темелник на ”Верверичка”, новата градинка во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Со свечено поставување на камен темелник денес започна изградбата на новата градинка ”Верверичка”, во населбата 11 Октомври Згради која за околу 6 месеци ќе може да ги прими првите дечиња.

Повеќе: Поставен камен темелник на ”Верверичка”, новата градинка во општина Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Проектот за асфалтирaње на улицитe во населбата Градинар e во финална фаза

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски утрово е во населбата Градинар, каде започна реконструкцијата на улицата “Борис Трајковски 7” со должина од околу 1 км и уште 6 други улици со должина од околу 750 метри.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Проектот за асфалтирaње на улицитe во населбата Градинар e во финална фаза

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и третата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и третата пленарна седница на 27.12.2023 година (среда) со почеток од 12 часот со следниот дневен ред: 

-Усвојување на Записникот од 31-та пленарна седница

 

 1. Предлог - Програма (Ф) урбано планирање на Општина Кисела Вода за 2024 година;
 2. Предлог – Програма на Општина Кисела Вода од областа на социјална  заштита за 2024 година;
 3. Предлог - Програмата за Месна самоуправа (Капитални расходи) – ДА0 - Подпрограма за Месна самоуправа (тековно оперативни расходи) – Д10 на Општина Кисела Вода за 2024 година;
 4. Предлог – Програма за начинот на извршување на обврските на Општина Кисела Вода од областа на одбраната во 2024 година;
 5. Предлог – Програма за активностите на Општина Кисела Вода за заштита и спасување на граѓаните и материјалните добра за 2024 година;
 6. Предлог – Програма Г1 -  локален  економски развој со потпрограма ГД0 – проекти за енергетска ефикасност на Општина Кисела Ввода за 2024 година
 7. Предлог - Програма (Ј)комунални дејности на Општина Кисела Вода за 2024година;
 8. Предлог – Програма(Р)заштита на животнатасредина и природана Општина КиселаВода за 2024 година;
 9. Предлог – Програма (Џ 10) за еднаквиможности на   жените и мажите во Општина КиселаВодаза 2024 година;
 10. Предлог – Програма (Н1)за основнообразование за 2024 година и Предлог  - Програма (НА) основнообразование - капиталнитрошоци за 2024 година;
 11. Предлог - Програма за култура (К) културни манифестации и творештво за 2024 (К4), Предлог – Програма за работана Домна ултура Билјана Беличанец -Скопје за 2024 година (К4) и Предлог – Програма културни манифестации и творештво -  капитални трошоци за 2024 година (КА);
 12. Предлог – Програма (Л0) спорт и рекреација за 2024 година и Предлог - Програмаза работа на ЈКП Кисела Вода 2022 Скопје за 2024 година;
 13.  Предлог – Програма од надлежност  В -предучилишновоспитување за 2024 година и Предлог– Програма (В1)–предучилишновоспитување – капиталнитрошоци за 2024 година;
 14. Предлог – Програмаза работа на Советот на Општина КиселаВода за 2024година;
 15. Предлог - Буџет на Општина Кисела Вода за 2024 година;
 16. Предлог - Одлука за утврдување на вредност на бодот за платите на државните службеници за 2024 година;
 17. Предлог - Одлука за извршување на Буџетот на Општина Кисела Вода за 2024 година.
 18. Предлог - Одлука за додаток на плата заради прилагодување кон пазарот на трудот за вработените  во Општина Кисела Вода;
 19. Предлог – Одлука за определување на крајбрежниот појас на водотек Драков Дол во Општина Кисела Вода – Скопје;
 20.  Давање согласност на измената и дополната на Годишната програма за работа на Општинското основно училиште ,,Кирил Пејчиновиќ,, за учебната 2023-2024  година;
 21. Советнички прашања;

Седницата ќе сеодржи во голематасала во барака 7.

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и третата пленарна седница

Кисела Вода реконструира нови три улици и паркинг во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во почетните градежни активности за реконструкција на неколку улици во населбата Драчево.

Повеќе: Кисела Вода реконструира нови три улици и паркинг во Драчево

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости