Новости

Финализирана атмосферската канализација на ул. “Жарко Зрењанин”

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска извршија обиколка на улицата “Жарко Зрењанин” во населбата Драчево, каде финишираа градежните активности за изградба на атмосферска канализација на овој дел од населбата Драчево.

Повеќе: Финализирана атмосферската канализација на ул. “Жарко Зрењанин”

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во недела (20.10.2013), во 12:30 часот, градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец – Алексиќ и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески ќе извршат обиколка на улицата “Жарко Зрењанин” во нас. Драчево, на која се изгради атмосферска канализација.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Граѓаните задоволни од бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Рејтинг на корисник:  / 7

Градоначалниците на општините Кисела Вода и Аеродром, Билјана Беличанец – Алексиќ и Ивица Конески денеска го посетија основното училиште “Кузман Јосифовски – Питу”, каде присуствуваа на час по англиски јазик во рамките на бесплатните обуки по англиски јазик и информатика, кои ги организира општината Кисела Вода.

Повеќе: Граѓаните задоволни од бесплатните обуки по англиски јазик и информатика

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 2

Во сабота, (19.10.2013) во 11:00 часот, во основното училиште “Кузман Јосифовски – Питу”, градоначалникот Билјана Беличанец – Алексиќ ќе даде изјава за медиумите по повод бесплатните обуки за англиски јазик и информатика, кои ги организира Општина Кисела Вода. 

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Децата од градинката “8-ми Март” со активности за заштита на животната средина

Рејтинг на корисник:  / 6

Во рамките на проектот ''Интеграција на еколошката едукација во Македонскиот образовен систем" децата од средните и големите групи од градинката “8-ми Март” - објект “Расадник” реализираа активност за подигање на еколошката свест во насока на стекнување на нови навики, заштита на животната средина и еколошката едукација како основни вредности во своето работење.

Повеќе: Децата од градинката “8-ми Март” со активности за заштита на животната средина

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Од денес на улицата „Антон Попов“ се воведува привремен сообраќаен режим https://t.co/eYj7BZCmx9
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2
O_KiselaVoda Во Кисела Вода одбележани 169 години од смртта на Фредерик Шопен https://t.co/BU62mgfMkD