Новости

Улицата “Сава Ковачевиќ 14” денеска без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

Регионалниот центар за управување со кризи на Градот Скопје информира дека денеска во периодот 09:00-10:30 часот, без струја ќе останата корисниците од улицата “Сава Ковачевиќ 14” во Кисела Вода. Прекинот е заради реализација на на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците од овој реон.

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во четврток, (14.11.2013) градоначалникот на Општина Кисела Вода Билјана Беличанец – Алексиќ ќе одржи прес-конференција за тековните и идни инфраструктурни проекти во општината Кисела Вода. (12:00 часот, пешачки скали на ул. “Павел Шатев” – кај чешмата “Св. Петка”, спроти МВР).

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот.

Информација

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода ја информира јавноста дека барањето за добивање дозвола за усогласување со оперативен план од ГОИВА ДОО Скопје бр.17-4619/1 од 24.12.2010 година е достапно на увид на засегнатата јавност секој работен ден од 8.30 – 16.30 часот во одделението за животна средина на Општина Кисела Вода, барака 2 соба 3. Сите потребни информации околу барањето може да се добијат на тел.02/2785-451.

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи 9-та пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 1

Ве известуваме дека деветата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода ќе се одржи на 15.11.2013 година(петок)  со почеток  во 11:00 часот, во големата сала на општината, со следниот дневен ред:

-       Усвојување на Записникот од 8-та седница

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи 9-та пленарна седница

Проектот “Скопје низ детските очи” завршува утре

Рејтинг на корисник:  / 2

На 13.11.2013 година (среда) со почеток во 11:30 часот во галеријата „Мала Станица“ во организација на ЈДГ „8-ми Март“ од Општина Кисела Вода и Министерството за труд и социјална политика, а со учество на сите 18 јавни детски градинки од градот Скопје, ќе се реализира завршницата на проектот „Скопје низ детските очи“.

Многу цртежи, ликовни творби во најразлични техники, песни, стихотворби и игри посветени на градот Скопје, ќе бидат најголемата честитка која најмалите жители на Скопје ќе ја упатат по повод роденденот на главниот град.

Повеќе: Проектот “Скопје низ детските очи” завршува утре

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода врши енергетска обнова на градинката „Мимоза“ https://t.co/QkieC2epRJ
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со бизнис заедницата и со претставници на спортските клубови од Кисела… https://t.co/D17qip19j6
O_KiselaVoda Се дополнува катастарот на зеленило во Општина Кисела Вода https://t.co/rONmbMELlf