Новости

Сениорите на КК „Ангели“ од Кисела Вода го заземаа првото место на табелата

Рејтинг на корисник:  / 0

Сениорската кошаркарска екипа на „Ангели“ од Кисела Вода се искачи на првото место на табелата во втората лига.

Повеќе: Сениорите на КК „Ангели“ од Кисела Вода го заземаа првото место на табелата

Утре една улица во Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода информира дека утре во периодот од 08:30 до 11:00 часот без напојување со електрична енерегија ќе останат корисниците од дел од ул. Малешевска.

Повеќе: Утре една улица во Кисела Вода без струја

Кошаркарките на „Бадел“ убедливо ја победија екипата на „Пелистер“

Рејтинг на корисник:  / 0

Сениорките на ЖКК „Бадел 1862“ продолжуваат да победуваат на секој одигран натпревар на домашен и на гостински терен.

Повеќе: Кошаркарките на „Бадел“ убедливо ја победија екипата на „Пелистер“

Се реконструира регионалниот пат Јурумлери – Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов заедно со градоначалниците на Општините Кисела Вода и Аеродром, Филип Темелковски и Златко Марин, го означија почетокот на реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери – Драчево. Присутен на настанот беше и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ.

Повеќе: Се реконструира регионалниот пат Јурумлери – Драчево

Ул. Христо Татарчев крак 14 забранета е за сообраќај и движење на пешаци

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода ги информира граѓаните дека патот кој води кон Припор, улицата Христо Татарчев крак 14 забранета е за сообраќај и движење на пешаците заради опасност од повторен одрон на земјиште. 

Воедно, локалната самоуправа ги замолува граѓаните за трпение и разбирање поради забраната.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
6hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
11hreplyretweetfavorite