Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Во ООУ „Невена Георгиева – Дуња “ се одржа „Недела на здравјето“

Рејтинг на корисник:  / 0

Минатата седмица, ООУ „Невена Георгиева – Дуња “ за учениците од прво до трето одделение, кои наставата ја следат со физичко присуство, организираше „Недела на здравјето“.

Повеќе: Во ООУ „Невена Георгиева – Дуња “ се одржа „Недела на здравјето“

Утре дел од ул.Пржино без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

По соопштение од ЕВН Македонија АД, Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 10:00 до 14:00 часот, без струја ќе останат корисниците на дел од ул. Пржино.

 

Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

По соопштение од РЦУК, Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 09:00 до 14:30 часот, без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Балканска“ и „Жил Верн“, како и корисниците кои се напојуваат од воздушната мрежа.

Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

По соопштение од ЕВН Македонија АД, Општина Кисела Вода информира дека утре во периодот од 08:30 до 15:30 часот,  без струја ќе останат корисниците од ул. „Невена Георгиева - Дуња“ и ул. „368“.

Во периодот од 09:00 до 14:30 часот, без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. „5“, ул. „Првомајска“ и ул. „32“, како и корисниците лоцирани над училиштето за деца со посебни потреби во село Усје.

Дел од Кисела Вода утре без вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Вера Јоциќ” и дел од улицата „Ѓорѓи Димитров”. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради дефект на шибер вентил ф-80мм во шахта на улицата „Вера Јоциќ” бр.12.

Повеќе: Дел од Кисела Вода утре без вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa