Новости

Градоначалникот Филип Темелковски ги додели пехарите на турнирот во џиу џица борби

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес со поддршка од Општина Кисела Вода во спортската сала „Независна Македонија“ се одржа Куп на Македонија/турнир во џиу џица борење и ne waza.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски ги додели пехарите на турнирот во џиу џица борби

Во недела големо ракометно дерби во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Во недела во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ со почеток во 12:30 часот ќе се одлучува дали Кисела Вода ќе има повторно суперлигаш во ракомет.

Повеќе: Во недела големо ракометно дерби во Кисела Вода

Нека ни е честит и вековит Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода на сите граѓани им го честита Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј.

Повеќе: Нека ни е честит и вековит Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Во Кисела Вода ќе се одржи Куп на Македонија - турнир во џиу-џица борби

Рејтинг на корисник:  / 0

Во недела во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток во 10:00 часот ќе се одржи Куп на Македонија - турнир во џиу-џица борби и NE WAZA.

Повеќе: Во Кисела Вода ќе се одржи Куп на Македонија - турнир во џиу-џица борби

Градоначалникот Филип Темелковски им додели благодарници на ЖОК Јанта Волеј, ЖКК Бадел 1862 и КК Академија ФМП

Рејтинг на корисник:  / 0

​Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски придружуван од страна на секретарот на општината Александар Алексовски денес на најуспешните спортски клубови им додели благодарници за придонес и афирмација на спортот во општината.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски им додели благодарници на ЖОК Јанта Волеј, ЖКК Бадел 1862 и КК Академија ФМП

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Табли со предупредување на изворите со небезбедна вода за пиење https://t.co/NgZkQAUlUp
19hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Честит Рамазан Бајрам на сите граѓани од исламска вероисповед https://t.co/8KqTnkD4cF
O_KiselaVoda Денес дел од Припор без вода https://t.co/I9YMpxbap9