Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Уредување и осветлување на трим патеката во новиот парк во урбаната заедница „11 Октомври – бараки“

Рејтинг на корисник:  / 0

Денеска започна со осветлување на дел од трим патеката и за 15 дена ќе бидат поставени вкупно 25 столбови со еколошки лед светилки. Новиот парк, се простира на површина од 16.000 м2 и претставува еден од најголемите новоуредени паркови во град Скопје. 

Повеќе: Уредување и осветлување на трим патеката во новиот парк во урбаната заедница „11 Октомври – бараки“

Општина Кисела Вода изврши презентација од извршен надзор над квалитетот на изведените улици

Рејтинг на корисник:  / 0

Oпштина Кисела Вода денес организираше јавна презентација на резултати од извршениот стручен надзор врз квалитет на изведени улици во општината. Презентацијата ја изврши претставник на компанијата Еуро Консалтинг Наце Гичевски, дипломиран градежен инженер. Контролата на квалитетот на извршени работи, вграден материјал и дебелина на вграден материјал е извршена во две лаборатории Еуро Консалтинг и Гранит ЕО Лабораторија. Покрај него свое излагање имаше и градоначалнкот Филип Темелковски, како и правниот застапник на општина Кисела Вода Ивица Јефтиќ.

Повеќе: Општина Кисела Вода изврши презентација од извршен надзор над квалитетот на изведените улици

Општина Кисела Вода во селото Драчево од најголемата дива депонија на 5.000 м2 ќе направи нов зелен парк

Рејтинг на корисник:  / 0

Во насока на создавање на чиста и здрава животна средина за живеење, Општина Кисела Вода во селото Драчево, започна да врши активности за расчистување на една од најголемите диви депонии.

Повеќе: Општина Кисела Вода во селото Драчево од најголемата дива депонија на 5.000 м2 ќе направи нов зелен парк

На ул. „Димо Хаџи Димов“ бр.145, Општина Кисела Вода спроведе голема акција за расчистување на мини депонија

Рејтинг на корисник:  / 0

На барање на граѓаните од урбаната заедница „Кисела Вода“, на тревните површини на ул. „Димо Хаџи Димов“ бр.145, Општина Кисела Вода денеска спроведе голема акција за расчистување на мини депонија.  

Повеќе: На ул. „Димо Хаџи Димов“ бр.145, Општина Кисела Вода спроведе голема акција за расчистување на мини депонија

Кошаркарките на „Бадел 1862“ докажаа дека се најдобри

Рејтинг на корисник:  / 1

Екипата на ЖКК „Бадел „1862“ од Кисела Вода, оствари уште една многу голема убедлива победа. На натпревар од Првата женска кошаркарска лига, група Запад, баделки со огромна резултатска разлика 91:29 (24:6, 24:10, 24:8, 19:5) ја победија екипата на ЖКК „Пантери“.

Повеќе: Кошаркарките на „Бадел 1862“ докажаа дека се најдобри

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa