Новости

Во Општина Кисела Вода ќе се одржи работилница за „Локално активно вклучување на младите во институциите“

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес во просториите на Општина Кисела Вода Институтот за економски стратегии и меѓународни односи – Охрид и Агенцијата за млади и спорт ќе одржат работилница за „Локално активно вклучување на младите во институциите“. Оваа работилница која е поддржана од страна на Општина Кисела Вода ќе започне во 15:00 часот.

Повеќе: Во Општина Кисела Вода ќе се одржи работилница за „Локално активно вклучување на младите во институциите“

Градоначалникот Филип Темелковски вчера се сретна со граѓаните од УЗ Бирарија

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски, како дел од работните активности кои ги започна пред две недели, вчера одржа состанок со граѓаните од урбаната заедница Бирарија. На овој работен состанок градоначалникот беше придружуван од страна на секретарот Александар Алексовски, како и дел од раководителите на стручните служби од општината. Присутни беа и претставници од ПС Кисела Вода.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски вчера се сретна со граѓаните од УЗ Бирарија

Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со граѓаните од УЗ Цветан Димов

Рејтинг на корисник:  / 1

И оваа работна недела градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски продолжува со работните активности за средби со граѓаните во урбаните и месни заедници. Темелковски придружуван од страна на секретарот Александар Алексовски и дел од раководителите на секторите од општината, како и претставници од ПС Кисела Вода, вчера оствари средба со граѓаните од УЗ Цветан Димов.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со граѓаните од УЗ Цветан Димов

Градоначалникот Филип Темелковски оствари средби со граѓаните од урбаните заедници Кисела Вода и 11 Октомври - згради

Рејтинг на корисник:  / 1

Градоначалникот Филип Темелковски минатата недела оствари повеќе работни средби со жителите на Општина Кисела Вода. Темелковски во придружба на секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски, дел од раководителите на стручните служби од општината и претставници на ПС Кисела Вода оствари работна средба со граѓаните од урбаните заедници 11 Октомври – згради и Кисела Вода.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски оствари средби со граѓаните од урбаните заедници Кисела Вода и 11 Октомври - згради

Вицешампионките во одбојка од ООУ “Партенија Зографски”на прием кај градоначалникот на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 2

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес ги прими и им додели благодарници на одбојкарките од ООУ “Партенија Зографски”, кои од државниот натпревар кој се одржа во Кавадарци пред 4 дена се вратија со освоено второ место.

Повеќе: Вицешампионките во одбојка од ООУ “Партенија Зографски”на прием кај градоначалникот на Општина Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Четвртоодделенците од ООУ "Рајко Жинзифов" ја посетија Општина Кисела Вода https://t.co/Pearp0WXcI
O_KiselaVoda Мамци против штетни глодари поставени во 3863 шахти низ цела Општина Кисела Вода https://t.co/FjQDzViFU9
O_KiselaVoda Утре без струја дел од ул. Рилски конгрес https://t.co/wHBSGHook9