ankara escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twitterbursa escortmebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet giriş
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Кисела Вода реконструира четири улици во населба Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Започна реконструкција на улиците “Гутенбергова”, “Волтерова”, “Марија Кири” и “Ѓорѓи Војтех” во населбата Драчево. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски присуствуваше на почетокот на градежните активности кои опфаќаат реконструктивни зафати на површина од околу 2500 м2. Се работи за сообраќајници изградени после катастрофалниот скопски земјотрес и на кои од тогаш не е интервенирано.

Повеќе: Кисела Вода реконструира четири улици во населба Драчево

Градоначалникот Ѓорѓиевски потпиша Меморандум за соработка против насилен екстремизам и организиран криминал

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес беше дел од настанот организиран од Здружението за акција против насилство и трговија со луѓе „Отворена порта/Ла Страда “ и Здружението за поддршка и развој „Хуманост“,на кој се дискутираа и утврдија заедничките чекори против насилниот екстремизам и организираниот криминал. Општина Кисела Вода како и општините Гази Баба и Куманово, застапени од нивните градоначалници Бобан Стефковски и Максим Димитриевски потпишаа меморандум за соработка со што ги потврдија своите заложби за поттикнување на мирни и инклузивни општества и ублажување на структурните услови кои се погодни за ширење на насилен екстремизам.

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски потпиша Меморандум за соработка против насилен екстремизам и организиран криминал

Ѓорѓиевски: Покрај “Ранче за секое прваче”, годинава стартуваме и со бесплатни униформи за сите ученици

Рејтинг на корисник:  / 0

За 5460 ученици од основните училишта од општина Кисела Вода денес започна новата учебна година. Меѓу нив, 624 првачиња на кои, од страна на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и неговиот тим, им беа поделени ранци и училишен прибор во рамки на проектот “Ранче за секое прваче”.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Покрај “Ранче за секое прваче”, годинава стартуваме и со бесплатни униформи за сите ученици

Кисела Вода: концерт на “Триангл Пулс” по повод првиот училишен ден

Рејтинг на корисник:  / 0

По повод првиот ден од учебната година Општина Кисела Вода ги поканува сите основци и нивните родители и блиски на концерт насловен “Музички волшепства” а во изведба на Продукција Триангл Пулс.

Повеќе: Кисела Вода: концерт на “Триангл Пулс” по повод првиот училишен ден

Ѓорѓиевски: Темелна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште во ООУ “Партенија Зографски”

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес го посети ООУ “Партенија Зографски”. Во овој училишен објект денес започна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште со што учениците ќе добијат подобри и посовремени услови за спортување и рекреација.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Темелна реконструкција на повеќенаменското и кошаркарското игралиште во ООУ “Партенија Зографски”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости