Новости

Советот на Општина Кисела Вода ја одржa Единаесеттата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

На Единаесеттата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа на 26 јуни  2018 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, беа усвоени следните точки:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ја одржa Единаесеттата пленарна седница

Започна акцијата за реновирање на детското спортско катче во ПОУ „Д-р Златен Сремец“

Рејтинг на корисник:  / 0

Волонтери од Македонија и од другите земји во Европа, претставници на општина Кисела Вода и  Агенцијата за млади и спорт, како и вработени во ПОУ „Д-р Златен Сремец“, денеска спроведоа акција за чистење на училишниот двор, со што започна имплементирањето на иницијативата за реновирање на детското спортско катче во објектот.

Повеќе: Започна акцијата за реновирање на детското спортско катче во ПОУ „Д-р Златен Сремец“

Oдржана втората седница на Советот на стопанственици на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Во големата сала на Општина Кисела Вода вчера беше одржана втората седница на Советот на стопанственици на Општина Кисела Вода.

Повеќе: Oдржана втората седница на Советот на стопанственици на Општина Кисела Вода

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Единаесеттата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Ве известуваме дека Единаесеттата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода ќе се одржи на 26 јуни  2018 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи Единаесеттата пленарна седница

Кисела Вода тргнува кон решенија на проблемите со Центарот за зависности

Рејтинг на корисник:  / 1

-Денес ја одржуваме првата, иницијална средба за надминување на проблемот кој со години го имаат жителите на Кисела Вода, поврзан со Центарот за превенција и третман на зависности од дроги, лоциран на ова подрачје. Како иницијатор, инсистирав на состанокот да присуствуваат сите засегнати страни, што значи дека учество во дискусијата ќе земат и претставниците од Министерството за здравство, од Министерството за внатрешни работи, конкретно од СВР Скопје, од Оддделението за недозволена трговија и од ПСОН Кисела Вода, претставници од ЈЗУ Психијатриска болница Скопје, од Центарот за превенција и третман на зависност од дроги-Кисела Вода, невладините организации ХОПС и Доверба, и секако претставници на жителите од овој дел на градот кои задно со нас, како локална самоуправа се најзасегнати од ова прашање- истакна градоначалникот Филип Темелковски на почетокот на  работниот состанок кој се одвиваше во Големата сала на Општината.

Повеќе: Кисела Вода тргнува кон решенија на проблемите со Центарот за зависности

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Дел од населба Драчево без вода https://t.co/IFMxedZnAE
18hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda "Соседска патрола" низ Oпштина Кисела Вода за поголема безбедност на граѓаните https://t.co/rXhNry8jkm
O_KiselaVoda Припор и дел од Кисела Вода во петок без вода. Ќе се носи вода со цистерни. https://t.co/KFXsOcVcrZ