Новости

Општина Кисела Вода дел од одбележувањето на Меѓународниот ден на белиот стап

Рејтинг на корисник:  / 0

И Општина Кисела Вода се приклучи во одбележувањето на 15 октомври – Меѓународниот ден на Белиот стап. Врз основа на потпишаниот Меморандум за соработка со ДУРДМОВ “Димитар Влахов”, под мотото “Градиме здрава, зелена и безбедна иднина”, раководството на Општина Кисела Вода, заедно со градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски, деканот на Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје, проф. д-р Вјекослав Танасковиќ, директорот на Државно училиште за деца и младинци со оштетен вид, Горанчо Јакимовски, претставници од Сојузот на слепи лица во Македонија, вработени во  Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје и бројни гости, засадија овошни дрвца во дворот на ДУРДМОВ “Димитар Влахов”.

Повеќе: Општина Кисела Вода дел од одбележувањето на Меѓународниот ден на белиот стап

Со есенската акција за чистење во Припор и Усје собрани се 6 тони смет

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода во рамки на есенската акција за чистење на својата територија, во Припор и Усје изврши целосно расчистување на сметот.

Повеќе: Со есенската акција за чистење во Припор и Усје собрани се 6 тони смет

Нека ни е честит и вековит 11 Октомври, Денот на народното востание на македонскиот народ против фашизмот

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода на сите граѓани им го честита еден од најсветлите македонски празници, 11 Октомври, Денот на антифашистичкото востание.

Повеќе: Нека ни е честит и вековит 11 Октомври, Денот на народното востание на македонскиот народ против фашизмот

Општина Кисела Вода потпиша Меморандум за соработка со Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски и деканот на Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје, проф. Д-р Вјекослав Танасковиќ, денес потпишаа Меморандум за соработка на овие две институции.

Повеќе: Општина Кисела Вода потпиша Меморандум за соработка со Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје

Општина Кисела Вода започна со активности за чистење на сметот во Припор и Усје

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода во рамки на есенската акција за чистење на својата територија започна со активности за расчистување на сметот во месните заедници Припор и Усје.

Повеќе: Општина Кисела Вода започна со активности за чистење на сметот во Припор и Усје

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во Кисела Вода одбележани 169 години од смртта на Фредерик Шопен https://t.co/BU62mgfMkD
O_KiselaVoda Денес дел од Кисела Вода без струја https://t.co/KDfxymEbbn