Новости

Ученички од ООУ „Партенија Зографски“ станаа шампионки во одбојка

Рејтинг на корисник:  / 0

Одбојкарска екипа составена од ученички од ООУ „Партенија Зографски“ втора година по ред го освојува првото место во натпреварувањата помеѓу скопските основни училишта. 

Повеќе: Ученички од ООУ „Партенија Зографски“ станаа шампионки во одбојка

Со помош од Општина Кисела Вода полуматурантите ја избираат идната професија

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода и оваа година започна со реализација на проект преку кој полуматурантите од општинските основни училишта полесно ќе можат да ја изберат идната професија.

Повеќе: Со помош од Општина Кисела Вода полуматурантите ја избираат идната професија

Продолжува шаховскиот турнир во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес во просториите на УЗ 11 Октомври - згради продолжува годинешниот „Шаховски турнир - Кисела Вода 2019“. Ќе се играат натпреварите од третото и четвртото коло.

Повеќе: Продолжува шаховскиот турнир во Кисела Вода

Во урбаните заедници 11 Октомври - бараки и згради се собира кабаст отпад

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ во урбаните заедници  11 Октомври - бараки и згради продолжуваат со активностите за собирање на кабаст отпад и електронска опрема.

Повеќе: Во урбаните заедници 11 Октомври - бараки и згради се собира кабаст отпад

Општина Кисела Вода ќе ги награди своите најталентирани жители

Рејтинг на корисник:  / 0

На иницијатива на градоначалникот Филип Темелковски, Општина Кисела Вода и оваа година ќе додели парични награди за талентирани: ученици, спортисти, наставници, стручни соработници, воспитувачи и негуватели од општинските основни училишта и јавните детски градинки кои се во нејзина надлежност.

Повеќе: Општина Кисела Вода ќе ги награди своите најталентирани жители

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q