Новости

Кошаркарките на „Бадел 1862“ и „Вардар“ ќе ги одмерат силите во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 1

Денес љубителите на спортот во Кисела Вода ќе имаат можност бесплатно да проследат големо женско кошаркарско дерби.

Повеќе: Кошаркарките на „Бадел 1862“ и „Вардар“ ќе ги одмерат силите во Кисела Вода

Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода информира дека утре во периодот од 08:30 до 13:30 часот без струја ќе останат корисниците на дел од улиците: „Иван Козаров“, „Боте Боцевски“ и „Доситеј Обрадовиќ“.

Повеќе: Утре дел од Кисела Вода без струја

Каратисти на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали на меѓународен турнир

Рејтинг на корисник:  / 0

На меѓународниот турнир „Солидарност опен 2019“ кој се одржа во Скопје каратистите на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали, од кои 2 златни и 2 бронзени.

Повеќе: Каратисти на „Маваши“ од Кисела Вода освоија 4 медали на меѓународен турнир

Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со експертскиот тим кој го изработи катастарот на загадувачи за Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Денеска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со Магдалена Трајковска Трпевска, директор на „Технолаб“ ДОО Скопје, фирма која го изработи катастарот на загадувачи за Кисела Вода.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со експертскиот тим кој го изработи катастарот на загадувачи за Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q