Новости

Започнува пролетна дератизација во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода отпочнува со дератизација на јавните површини на својата територија. Од утре, постапката за уништување на  глодарите започнува од урбаните заедници Пржино и Црниче, по што ќе бидат опфатени и сите јавни површини низ останатите месни и урбани заедници низ општината.

Повеќе: Започнува пролетна дератизација во општина Кисела Вода

Многу насмевки за Денот на шегата во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

По повод Денот на шегата голем број дечиња од детските градинки и ученици од општинските основни училишта маскирани во нивните омилени ликови од цртаните филмови донесоа многу насмевки во паркот Шопен, во Општина Кисела Вода.

Повеќе: Многу насмевки за Денот на шегата во Кисела Вода

Во МЗ Подстаница, во населба и село Драчево собрани 5 тони кабаст отпад

Рејтинг на корисник:  / 0

Минатата седмица Општина Кисела Вода и ЈП „Комунална хигиена“ собраа 5 тони кабаст отпад и електронска опрема во МЗ Подстаница, во населба и село Драчево.

Повеќе: Во МЗ Подстаница, во населба и село Драчево собрани 5 тони кабаст отпад

ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ со фестивал на таленти го прослави патрониот празник

Рејтинг на корисник:  / 0

Денес ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ од Кисела Вода со фестивал на таленти прослави 74 години од постоењето.

Повеќе: ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ со фестивал на таленти го прослави патрониот празник

Градоначалникот Филип Темелковски го означи почетокот на „Шаховски турнир - Кисела Вода 2019“

Рејтинг на корисник:  / 0

Денеска во просториите на урбаната заедница 11 Октомври – згради во Кисела Вода, градоначалникот Филип Темелковски го означи почетокот на „Шаховски турнир - Кисела Вода 2019“.

Повеќе: Градоначалникот Филип Темелковски го означи почетокот на „Шаховски турнир - Кисела Вода 2019“

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Деца од градинките и училиштата од Кисела Вода учествуваа на манифестацијата „Скопје цвета“ https://t.co/N0C9doNTFw
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q