ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet giriştipobetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Целосна реконструкција на улицата “Емил Зола” со краците и паркинзите

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во почетокот во градежните активности за санација на улицата Емил Зола со краци.

Повеќе: Целосна реконструкција на улицата “Емил Зола” со краците и паркинзите

Започнавме со изградба на мини рекреативен центар во Усје, кај Крстот

Рејтинг на корисник:  / 0

Со реализација на уште еден голем проект, Кисела Вода го започнува денешниот 29 јуни, на кој се одбележува 68-миот роденден на општината. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес го посети Усје, во близина на крстот, каде започнува изградба на мини рекреативен центар.

Повеќе: Започнавме со изградба на мини рекреативен центар во Усје, кај Крстот

Кисела Вода: Стаклара за првпат ќе добие водовод и фекална канализација

Рејтинг на корисник:  / 0

Средства во износ од 480 000 евра и’ се одобрени на Oпштина Кисела Вода за изградба на водоводна мрежа со резервоар во населбата Стаклара (Каменик). Ова беше истакнато на денешната средба помеѓу градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и министерката за животна средина Каја Шукова, каде официјално беше потврден позитивниот одговор на апликацијата поднесена од страна на општината и беа дефинирани смерниците по кои ќе се изведува овој капитален проект.

Повеќе: Кисела Вода: Стаклара за првпат ќе добие водовод и фекална канализација

Кисела Вода гради водоводна мрежа на ул. “Речиште 2” со краците

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес беше во Драчево, на започнувањето на изградбата на нова водоводна мрежа на улицата Речиште 2 со нејзините четири краци. После 30 години, жителите од овој дел на општината ќе добијат квалитетна вода за пиење, наспроти досегашната, која не задоволуваше никакви стандарди, бидејќи водоводната мрежа, тие ја изведувале самостојно, во 70-тите години на минатиот век.

Повеќе: Кисела Вода гради водоводна мрежа на ул. “Речиште 2” со краците

ЈДГ “Весели Цветови” проширена за околу 90 дечиња и најавен нов објект

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес ја посети градинката Кокиче при ЈДГ Весели Цветови. Во овој објект се завршени градежните работи околу проширување, односно преадаптација, а во рамките на истата градинка, тој и Општина Кисела Вода веќе изготвија проект и обезбедија финансиски средства за доградба на сосема нов објект. Со ова, се отворени околу 300 нови места во градинките низ Кисела Вода и наследените листи за чекање од минатото на кои имаше над 450 деца, наскоро веќе нема да ги има.

Повеќе: ЈДГ “Весели Цветови” проширена за околу 90 дечиња и најавен нов објект

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости