Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Биографија

 

Орце Ѓорѓиевски е роден на 05.08.1987 година во Скопје.

Дипломирал на Правниот факултет “Јустинијан I”, оддел за политички студии.

 Магистратура има во областа на менаџмент на човечки ресурски. Активно зборува англиски јазик. Досега има работено во приватниот сектор.

Во периодот од 2017-2021 година беше советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Кисела Вода.

За градоначалник на Општина Кисела Вода,  беше избран во првиот круг на локалните избори, одржани на 17 октомври 2021 година.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости