Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Утре дел од Кисела Вода без вода

По соопштение од ЈП „Водовод и канализација“, Општина Кисела Вода информира дека утре, на 02.10.2020 годдина, поради поврзвување на нова водоводна мрежа на ул. „Вера Јоциќ“ раскрсница со ул.„Тодор Паница“ без вода ќе од 09:00 часот до завршување на дефектот ќе останат корисниците од ул. „Вера Јоциќ“ и дел од ул.„Ѓорѓи Димитров“. 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa