Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Успешен концерт на Силви Бенд на “Три круши”

Концертна музичка програма понуди културното лето “Три круши”, изминатиов викенд. Покрај феноменалниот настап на Миле Кузмановски во петокот, успешен целовечерен концерт на верско-рекреативниот центар “Три круши” во саботата, одржаа музичките ѕвезди Силви и Влатко Плевнеш, кои 25 години блескаат на музичкото небо под името Силви Бенд.

“Ме полудуваш”, “Романса”, “Песна за нас”, “Болеро” беа само дел од хитовите кои ги изведоа Силви и Влатко, а интерпретацијата на незаборавната и безвременската “Ангели ме носат” предизвика еуфорична реакција кај публиката.

Овогодинешното културно лето во Кисела Вода завршува престојниот викенд, со гостување на неколку реномирани музички ѕвезди. 

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa