Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Кошаркарките на „Бадел 1862“ се незапирливи, тие ја забележаа и десеттата победа по ред

Вчера на домашен терен, во спортската сала „Независна Македонија“, кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода на десеттиот натпревар од групата Запад ја забележаа десеттата победа. „Баделки” со огромна резултатска разлика 80:41 (20:9, 19:14, 12:8, 29:10) ја совладаа екипата на ЖКК „Струга“.

За убедливата победа од екипата на „Бадел 1862“, најзаслужни се Стојановска со постигнати 22 поени и Трајчевска со 20 поени. Во листата на стрелците се запишаа и Димова со 11, Лазаревска 10, Адамовска 8, Максимовска 6 и Димитријевиќ со 3 поени.

Најефикасни од екипата на ЖКК „Струга“ беа Лаковиќ со постигнати 17 поени и Спаиќ со 13 поени.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa