Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Среќен Велигден!

Почитувани христијани,

На сите кои денеска по грегоријанскиот календар го прославувате најрадосниот христијански празник Христовото воскресение, Општина Кисела Вода Ви упатува честитки со многу желби за среќен живот. Најпрво Ви посакуваме да имате одлично здравје, посакуваме љубовта да биде присутна насекаде околу Вас, да бидете исполнети со радосни мигови, и да имате напредок на сите полиња.

И во иднина, овој убав празник без разлика на припадностите и определбите, да ни носи радост и да го зајакнува заедништвото во нашата држава.

Христос воскресе!

Навистина воскресе!

Нека е честит и среќен Велигден!

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa